Програмата на нашия нов фестивал “Плетеница”

Време е да представим програмата на нашия нов фестивал “Плетеница”, който се организира по проект на читалището – “По пътя на плетеницата от растителни материали” , подкрепен от НФ”Култура”. Наш партньор в организацията е и Кметство – Куртово Конаре.
Програма
12.06.2021г. / събота/
12 :30 – Добре дошли! – Посрещане в читалището на гостите за тематичен форум „Плетеница” / представители на Катедра”Етнология” на ПУ”ПаисийХилендарски”, на ИБЕИ – БАН, занаятчии, изследователи, жители на селото /. Регистрация на участниците.
12: 50 – 13:00 – Представяне на Фотоизложбата „Арт- работилници по Проект „По пътя на плетеницата от растителни материали”
13:00 – 15:00 – Тематичен форум” Плетеница” с модератор: доц. Меглена Златкова – Ръководител на Катедра”Етнология” – ПУ”Паисий Хилендарски”, лектори: доц. Десислава Димитрова / ИБЕИ-БАН/, Емел Балъчи – занаятчия и изследовател, Маргарита Момчилова – Школа”Духовно огледало”, Емилия Шушарова – ръководител на проекта, приветствие към участниците -Радка Стефанова – Председател на ЧН
15:30 – 16:30 – Посещение на Парка в двореца”Кричим” и запознаване с различни растителни видове, ползвани за плетене на кошници, мебели, сувенири и др.
17:30 – 18:30 – Работилница за плетене на сувенири, венци и кукли– на поляна край р. Въча – в близост до двореца
18:30 – Горски пикник и акустичен концерт с участието на всички присъстващи!
13.06.2021г. /неделя/
10:30 – 17:00 – Арт- работилници и базар в шатри на площада пред читалището- с участието на занаятчии, работещи с растителни материали
11: 00 – 12:30 – Съпътстващи арт- работилници,изложби, театър с кукли от царевична шума „Дядо и ряпа” / Училище и Читалище – К. Конаре/ , програма с участие на ученици от ОУ”Св.Св.Кирил и Методий”– Куртово Конаре
13:00 – 17:00 – Съпътстваща програма:
13:00 – 13: 10- Приветствие от организаторите
13:10 : 13:25 – Женска фолклорна група при НЧ”Свобода-1940″ -с. Мала църква, община Самоков
13:25- 14:00 – ДФГ „Куртовче” с худ. ръководители – Радка и Иван Стефанови
14:00: 14:15 – Представяне на гостите от гр. Перущица
14: 15 – 14: 30 – Участие на ДФГ”Върбиняка-Долната махала” с ръководител – Таня Костова
14:30 – 15:00 – Изпълнение на Йоанна Сотирова
15:00-15: 30 – Изпълнение на гостите от с. Искра – ЖФГ „Росна китка“ и ДФГ „Славейче “ при НЧ” НЧ „Иван Вазов – 1896г”
15:30 – 16:00 – Изпълнение на гостите от с. Йоаким Груево – с участието на: ДВГ “Медени звънчета” и ТС “Ритъм” към НЧ “Просвета 1927”, Ансамбъл “Тамбурино” и ФГ “Песнопойка” към ОУ”Христо Ботев”
16:00 – 16:40 – Изпълнения на Танцов клуб „ Елика” – гр. Пловдив
16:40 – Всички на хорото !– с участието на представители на танцови клубове и желаещи.

Facebook

Facebook

Връзки


www.kurtovokonare.com




Продавница